E-Tandem

Kurs tandemu elektronicznego „Virtueller Spaziergang durch Darmstadt und Poznań – Wirtualny spacer przez Darmstadt i Poznań”
 
Kierownictwo: Zakład Glottopedagogiki Interkulturowej
Uczelnia partnerskaTechnische Universität Darmstadt
 
 
Plakat mini
 
Opis projektu

Polsko-niemiecki kurs tandemu elektronicznego między Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetem Technicznym w Darmstadt składa się z zajęć językowych prowadzonych w czasie rzeczywistym po stronie polskiej i niemieckiej w semestrze zimowym 2013/14. Po stronie polskiej uczestnikami projektu są studenci pierwszego i drugiego roku Lingwistyki Stosowanej z językiem niemieckim jako pierwszym językiem obcym na poziomie B1/B2, po stronie niemieckiej to studenci różnych kierunków studiów uczący się języka polskiego jako obcego na poziomie A1+/B1/B1+ (wg GER). Cotygodniowe zajęcia odbywają się w salach komputerowych przy zastosowaniu platformy Moodle 2.3 i programu Adobe Connect. W ramach pracy projektowo-tandemowej studenci tworzą i prezentują własne wideocasty pt. „Wirtualny spacer po mieście”. Projekt dofinansowała Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 
Oto opinie uczestników projektu:
 

Bardzo innowacyjny i praktyczny kurs, który rozwija wszystkich użytkowników pod wszystkimi możliwymi względami (językowo, technicznie, umiejętności miękkie). Zdecydowanie udało mi się w ten sposób pogłębić wiedzę i zdobyć kompetencje konkurencyjne na rynku pracy (S1).

 

To było coś innego niż cała reszta. Coś nowego i chętnie wzięłam w tym udział (S2)

 

Projekt był bardzo dobrze przygotowany, było dużo materiałów pomocniczych, wyraźnie można zauważyć ogrom pracy ze strony prowadzących, wszystko było dopięte na ostatni guzik i pomagało w nauce, zarówno języka jak i kompetencji miękkich (S3).

 

Świetny sposób nauki, pracy z użytkownikiem języka rodzimego (S3)

 

Bardzo dużo się nauczyłam. Było to wyjątkowe przeżycie i zajęcia, które na pewno wyróżnią się na tle tradycyjnych PNJN (S3)

 
 
Zapraszamy studentów do kolejnej edycji E-Tandemu w semestrze zimowym 2014! Więcej informacji na oficjalnej stronie projektu:
 
 


Kontakt
Wydział Neofilologii
Instytut Lingwistyki Stosowanej UAM
al. Niepodległości 4,
61-874 Poznań
                             
Sekretariat
tel. +48 61 829 29 25
fax. +48 61 829 29 26
                             
Webmaster
Mateusz Ławniczak
mateusz@amu.edu.pl
                             
Media społecznościowe