mgr Aleksandra Putowska

Aktualne stanowiska i funkcje
Doktorantka
Członek rady programowej DRK (Dzień Różnorodności Kulturowej) na Wydziale Neofilologii

Podstawowe dziedziny badań naukowych
Wielojęzyczność, wpływy międzyjęzykowe, psycholingwistyka, akwizycja języka trzeciego (i kolejnych), glottodydaktyka

Praktyczna nauka języka niemieckiego

Udział w projekcie badania dzieci dwujęzycznych we Frankfurcie n. Menem pod opieką p. prof. Aldony Sopaty (od października 2017).
Udział w kooperacji Instytutu Lingwistyki Stosowanej z wydawnictwami niemieckimi (pod opieką pani dr Luizy Ciepielewskiej-Kaczmarek).

Publikacje
Putowska, A. (2018) Ist es heutzutage noch ‘cool’ Deutschlehrer zu werden? Herausforderungen und Perspektiven. (w druku w tomie pokonferencyjnym „JĘZYK W POZNANIU IX”)
Skowronek, B./ Putowska, A. (2017). FSU: zwischen Mündlichkeit und Schriftlichkeit. In: M. Koszko, K. Kowalewska, J. Puppel, E. Wąsikiewicz-Firlej, E. Wilczyńska (red.), Scripta Neophilologica Posnaniensia. UAM: Poznań, 313-327.
Wyróżnienia i nagrody
2018 Nominacja do nagrody im. Macieja Frankiewicza 2018.
2017 Wyróżnienie nagrodą Prodziekana ds. studenckich Wydziału Neofilologii za działalność organizacyjną i naukową w czasie trwania studiów.